Okul Dışarıda Günü2018-09-30T22:49:18+00:00

Project Description

Okul Dışarıda Günü

Okul Dışarıda Günü açık havada öğrenmeyi ve oynamayı kutlamak ve ilham vermek için yapılan küresel bir kampanyadır. Okul Dışarıda Günü’nde dünyanın dört bir yanından binlerce okul sınıflarını açık havaya taşır ve derslerini oyun yoluyla işler.

Açık havada öğrenim çocukların sağlığını iyileştirir, öğrenme ile arasındaki ilişkiyi güçlendirir ve çevreleriyle daha kuvvetli bağlar kurmalarını sağlar. Oyun oynamak yalnızca dayanıklılık, ekip çalışması ve yaratıcılık gibi kritik yaşam becerilerini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda çocukların çocukluklarından zevk almalarının merkezinde yer alır. Çünkü oyun, çocuğun en öncelikli uğraşıdır.

17 Mayıs 2018’de kutlanan Okul Dışarıda Günü’ne Türkiye’nin 80 ilinden, 4 binden fazla okuldan 490 bini aşkın çocuk katıldı ve açık havada oynamanın ve öğrenmenin tadını çıkardı!

Okul Dışarıda Günü’nde sınıflarını dışarıya çıkaran öğretmenlerimize fikir ve ilham vermesi ve günü planlarken yardımcı olması için bazı ders ve etkinlik önerilerinden oluşan Okul Dışarıda Günü Öğretmen Rehberi‘ni hazırladık.

Detaylı Bilgi için: