Bir Oyun Buldum2018-09-17T12:40:22+00:00

Project Description

Bir Oyun Buldum

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aktif Yaşam Derneği ortaklığı ile gerçekleştirilen ‘Bir Oyun Buldum! Projesi’ çocukların kendi oyun ve oyun malzemelerini tasarlamaları, üretmeleri ve farklı oyun çeşitlerini deneyimlemelerine imkân sunarak oyun ve çocuk oyun hakkının yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacı ile hayata geçirildi.

Bu amaçla 39 ilçeden rehber öğretmenlerin katılımıyla ‘Oyun ve Oyun Materyali Tasarımı Semineri’ düzenlendi. Bu seminerde oyun ve çocuk oyun hakkı, oyun ve oyun materyali tasarımı ve üretimi konusunda öneriler verildi.

Süreci yönetecek olan rehber öğretmenler kendi illerindeki okulların 4. veya 5. sınıflardan birer öğretmen ve öğrenciye bir günlük bir eğitim verdi. Bu eğitimler sonrası eğitim verilen her okulda en az 4 öğrenciden oluşan çalışma grupları oluşturuldu. Çalışma grupları oyun ve oyun materyallerini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdi. Kriterlere uygun bulunan oyun ve oyun materyalleri sahipleri IPA Dünya Oyun Konferansı’na davet edildi ve seçilen oyunlar IPA Dünya Oyun Konferansı’nın Oyun Şenliği’nde sergilendi.