Loading...
Hakkında2022-11-29T12:00:22+00:00

Manifestomuz

İnsanoğlu var olduğundan bu yana göç etmek, yiyecek bulmak, barınmak, kısacası hayatta kalmak için hep bir efor sarf etti. Ancak modern çağın getirdiği gelişmeler ve yenilikler bizlere bir yandan daha kolay, daha hızlı ve daha konforlu bir yaşam tarzı sunarken bir yandan da  hareketsiz kalmamıza ve sedanter bir yaşam sürmemize sebep oldu..

Konforlu bir hayatı herkes ister. Konforlu bir yaşam sürmek için edindiğimiz bazı alışkanlıkların ise hem fiziksel hem de ruhsal sağlımıza bir maliyeti var. İşimize gidiş gelişlerimizde bindiğimiz özel aracımız, trafikte geçen uzun vakitler, masa başı işimizi yaparken oturarak geçirdiğimiz saatler, akşam evimize geldiğimizde biraz kafamızı boşaltmak için oturduğumuz koltuk, karşısına geçtiğimiz ekran…

Hayatınıza hareketi dahil etmek sandığımızdan daha kolay. Hareket etmek için ekstra zamana, belirlenmiş bir mekana, bizi yönlendirecek bir insana, pahalı ekipmanlara ihtiyacımız yok. İhtiyacımız olan tek şey, günlük hayatımıza farklı bir pencereden bakmaya, harekete imkan veren fırsatları görmeye, eski alışkanlıklarımızdan kurtulmaya ve daha hareketli olmaya karar vermek.

Alışkanlıklarını değiştir. Kendine bak. Harekete Geç. Aktif Yaşa!

Aktif Yaşam Derneği Ne Yapar?

Hareket etmenin bir gereklilikten bir tercihe dönüştüğü, algımızdan daha hızlı ilerleyen teknolojik gelişmelerin, hareket etme mecburiyetinden bizi her gün daha fazla kurtardığı günümüzde, Aktif Yaşam Derneği, hareket etmenin bahanelerini ortadan kaldırmak, daha iyisi yolunda konfor alanlarımızdan çıkmak için 2008 yılında kuruldu.

Aktif Yaşam Derneği, teknolojik gelişim ve ilerleme ile dost, toplumlardaki her türlü değişime önyargısız yaklaşan bir kurum olarak, bireylere, hareket etmenin sağlıklı, gerekli ve zorunlu olmasının ötesinde, mutluluk verici, keyifli, eğlenceli ve vazgeçilmez olduğunu anlatmanın, bu keyfi faydalanıcılarıyla birlikte deneyimlemenin, bu deneyimlerin paylaşımları ile de yaygınlaştırmanın yollarını arar. Bu doğrultuda, aynı niyetlere sahip kişiler ve kurumlarla iş birlikleri yapar.

Hareket ve fiziksel aktivitenin gündelik yaşamımıza bir “tercih” olarak girmesi, bilinen konfor alanlarından çıkarak aktif deneyimler ile yeni alanların hayatımıza katılması, böylece de bireylerin aktif yaşam tarzını benimsemesi için bilgi üretir, fırsatlar yaratır, projeler tasarlar.

Yönetim Kurulu ve Çalışanlar

ASİL ÜYELER

  • Selin Güleç Yakın – Başkan
  • Şule Serter – Başkan Yardımcısı
  • Pelin Güleç – Sekreter
  • Metehan Cengiz – Sayman
  • Perihan Reyhan Baysan Eker – Asil Üye

YEDEK ÜYELER

  • Derya Bütün
  • Fatih Karaca
  • Suna Özdemir
  • Uğraş Ulaş Tol
  • Yasemen Güray Karataş