İyilik için Kirlenmek Güzeldir2022-04-25T16:40:45+00:00

Project Description

İyilik için Kirlenmek Güzeldir

Evimiz, doğanın kendisi. Kendimiz, çocuğumuz, ailemiz, sokağımız ve parçası olduğumuz bu dünyayı ve  doğayı korumak için yapabileceklerimiz var.

Çocuklar dünyamızın karşı karşıya olduğu sorunların farkında, geleceği konusunda endişeli ve değişim yaratmak için istekliler, ancak çevrelerindeki yetişkinlerin aynı tavrı benimsemediklerini görmek, onların da şevkini kırıyor ve kendilerini yalnız hissetmelerine sebep oluyor. Çocuklarımıza temiz bir gelecek ve hayal ettikleri dünyayı bırakmak, onlara gerçekten önemsediğimizi göstermek için hepimizin yapabileceği bir şeyler olduğunu biliyoruz.

Aktif Yaşam Derneği olarak 20 yıla yakın süredir Kirlenmek Güzeldir yaklaşımıyla ebeveynlere çocuklarının gelişiminde keşfederek ve kirlenerek öğrenmeye yer vermeleri için ilham veren OMO markasının gezegen için değişim hedefiyle başlattığı “İyilik için Kirlenmek Güzeldir” hareketine biz de katılıyor ve sizleri de bu hareketin bir parçası olmaya davet ediyoruz!

İyilik için Kirlenmek Güzeldir projesi ile artık hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası olan ancak geri dönüştürülmediği zaman doğamız için büyük tehdit oluşturan plastik atıklara odaklanıyor ve başta çocuklarımız olmak üzere toplumda bir geri dönüşüm alışkanlığı oluşturmayı, plastik atıklara yeniden hayat vermeyi ve geri dönüştürülen plastiklerin çocukların mutluluğuna dönüşmesini amaçlıyor.

İstanbul’da Üsküdar, Ümraniye ve Beykoz ilçelerinde yer alan ilk ve orta okulların önlerine yerleştirilen İyilik için Kirlenmek Güzeldir geri dönüşüm kutularına atacağınız her bir plastik bir gülümsemeye dönüşüyor! Çünkü buraya attığınız plastikler, doğada atık olmak yerine oyun parklarına dönüşecek ve Anadolu’da oyun parkları olmayan çocukları mutlu etmek için yola çıkacaklar.

Geri dönüşüm kutuları noktalarını görmek için tıklayınız.

İyilik için Kirlenmek Güzeldir projesi hakkında sizleri bilgilendirmek, öğrencileriniz veya çocuklarınız ile uygulayabileceğiniz aktivite içeriklerine ulaşmak ve dilerseniz evinizde, okulunuzda veya sınıfınızda kullanabileceğiniz bilgilendirici poster örneklerine göz atmak isterseniz aşağıdaki bağlantılar ile bu dokümanlara ulaşabilirsiniz! (İndirmek için başlıklara tıklamanız yeterli.)

Detaylı Bilgi için: