IPA KİMDİR?

IPA, Uluslararası Oyun Derneği (IPA), Avrupa’da 1961 yılında kurulmuş uluslararası bir sivil toplum örgütüdür. 
Birlieşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşmesi 31. Maddesi'nde kabul edilen çocuğun oyun hakkının 
korunması, desteklenmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar yürütür.

 

(Detaylı Bilgi için IPA Broşürüne tıklayabilirsiniz)

 

IPA Türkiye Kimdir?

IPA, Dünya Konferansı düzenlediği her ülkede çocuğun oyun hakkının korunması, desteklenmesi ve yaygınlaştırılması alanında çalışan uzmanları bir araya toplamak ve aralarındaki bilgi akışını sağlamak için bir Branch oluşturuyor. IPA Türkiye, 19. IPA Dünya Konferansı'na da ev sahipliği yapacak Aktif Yaşam Derneği yürütücülüğünde oluşturuluyor. 

 

Kimler Üye Olabilir?

IPA'in üyeleri arasında oyun ve çocuğun oyun hakkında çalışan uzmanlar, akademisyenler, pratisyenler, kanaat önderleri, planlamacılar, mimarlar, sanatçılar, araştırmacılar, psikologlar, eğitmenler, sağlık çalışanları, gazeteciler bulunmaktadır. IPA, çocuk üzerine ve çocukla birlikte çalışan tüm bireysel ve kurumsal üyeleri çocuğun oyun hakkının yaygınlaştırılması için üyeliğe davet etmektedir.

 

Neden Üye Olmalıyım?

- Üyeler Türkiye ve dünya genelinde oyun ve çocuğun oyun hakkı konusunda uzmanlar ve pratisyenlerin çalışmalarından haberdar olacak,

- Her 3 ayda bir çıkan IPA Magazine erişimine sahip olacak,

- Her 3 yılda bir düzenlenen Dünya Konferanslarına IPA Üyesi olarak indirimli ücretlerden katılabilecek.Üyelik Aidatı Ne kadar? 

IPA Türkiye bir yıllık üyelik aidatı:

- Bireysel Üyelik: 50 TL
- Yerel STK: 67 TL
- Ulusal STK: 90 TL
- Kamu Kurumu: 105 TL
- Yararlanıcı: 165 TL

 

Nasıl Üye Olabilirim?

- IPA üyelik formunu doldurarak info@aktifyasam.org.tr adresine gönderebilirsiniz. Detaylı bilgi için Aktif Yaşam Derneği ile iletişime geçebilirsiniz. 
 

IPA Üyelik Formu'nu buradan indirebilirsiniz.